Atölyelerimiz ile ilgileniyor musunuz? Bizim İle İletişim Kurabilirsiniz

SIKÇA SORULAN SORULAR
* Atölye başlama tarihini nereden öğrenebilirim ? 
- Atölye tarihi Atölye afişinin sağ üst köşesinde yazmaktadır. 1 Kasım - 26 Aralık Güz Dönemi genel aralığıdır. Atölye tarihinde örneğin her cumartesi yazıyorsa, Atölye 1 Kasım haftası cumartesi günü (6 Kasım) başlayacaktır. Sonrasında her hafta aynı gün aynı saat olarak devam edecektir. 

*Atölyelere başvurma sınırı var mı? 
- Güz Dönemi için 3 atölyeye kayıt yaptırma hakkınız vardır. Bununla birlikte lütfen yalnızca takip edeceğiniz atölyelere kayıt yaptırınız. Her atölyenin 2 saat devam etme ihtimali olduğunu göz önünde bulundurarak seçtiğiniz atölyelerin aralarında 2 saat olduğundan emin olunuz. Atölyelerin saatleri ile ilgili. bir değişiklik yapılmayacaktır.

* Başvuru yaptım şimdi ne yapmam gerekiyor ? 
- Başvuru formunu doldurduktan sonra kabul edildiğinize dair bir onay maili gelecektir. Atölyelerin takibini yapacağınız Whatsapp grup linklerini içeren bir mail atölye başlama tarihine kadar gönderilecektir. Lütfen mail adresinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. Gruplardan herhangi birinde olmanız yeterlidir. Maillerin spam kutusuna düşme ihtimaline karşı lütfen kontrol ediniz. 

* Katılım belgesi alabilmenin şartları nelerdir? 
- Her atölyenin sonunda, %70 devam zorunluluğu ve 4 sayfalık akademik bitirme ödevi şartı vardır. Bu şartlar sağlandığı takdirde katılım belgesi verilecektir. Katılım Belgesi e-belge ve matbu olarak iki şekilde verilecektir. Katılım belgesi; e-belge tercih eden katılımcılara mail üzerinden teslim edilecek ve herhangi bir ücret talep edilmeyecektir, Matbu belge tercih eden katılımcılara Ankara içinde ikamet etseler dahi pandemi nedeniyle kargo ile teslim edilecektir. Matbu katılım belgesinin maliyeti kargo dahil 50 TL’dir. Birden fazla Katılım Belgesi alacak olan katılımcılar her bir belge için ek olarak 20 TL belge maliyeti ödeyeceklerdir.

* Atölyeler ne kadar sürmektedir? 
- Atölyeler asgari 8 hafta sürecektir. Atölye süresi asgari 1 azami 2 saattir. 

* Atölyeler nereden yapılacaktır ? 
- Her atölyenin kullandığı platform, Zoom platformudur.

* Atölyede katılım nasıl takip ediliyor ? 
- Atölye yoklamaları Zoom platformundan anket yoluyla alınacaktır.

* Atölyeye başkasının zoom hesabından katılmam sorun olur mu ? 
- Yoklamada bir sorun yaşamamanız için Zoom platformuna kendi isim-soy isimleriniz ile katılmanızı rica ederiz.

* Katılmak istediğim atölyelerin saatleri çakışıyor ne yapmalıyım ?
- Atölyeler koordinatör hocaların programları nedeniyle çakışabilmektedir, bu atölyelerden bir tanesini seçmek katılımcıların tercihinde olacaktır. Dilerlerse takip edilemeyen atölyeleri koordinatör hocanın inisiyatifinde olmakla birlikte ADA Youtube kanalına yüklenecek videoları izleyerek telafi edebilirler.

Daha fazla bilgi için; 0545 635 37 37 ile iletişime geçebilirsiniz.